ГОЛЕАДА НА ЧАИРУ: Раднички славио, Калуђеровић показао да није за старо гвожђе!

07.06.2020. 16:53 19:48
GADAHFNJSF
ГАДАХФЊСФ / Извор: МН Press

Каква утакмица.

У најефикаснијој утакмици 28 кола Суперлиге Србије, на стадиону Чаир, снаге су одмерили Раднички из Ниша и Рад. Меч је обиловао са мноштво шанси и прегршт лепих голова, а прецизнији су били домаћи. На крају резултат је био 3:3 (2:2).

Вреди истаћи да је сјајну борбу на терену обележио бивши играч Црвене звезде, Андрија Калуђеровић.

КОНАТАР ДЕБИТОВАО ЗА ПРВИ ТИМ: Бесана ноћ пре утакмице

ПАРТИЗАН ПЛАЋА ПОЛА МИЛИОНА ЕВРА: Прво појачење стиже у Хумску (ФОТО)

НЕКАДА НЕ БИ РАЗМИШЉАО НИ СЕКУНД: Штопер Јувентуса бира између Арсенала и Вулверхемптона (ФОТО)

Прво полувреме је почело сјајно по гостујућу екипу са Бањице. Након 11 минута игре популарни "грађевинари" повели су голом Вељка Трифуновића, а само девет минута касније некадашњи нападач Звезде, Андрија Калуђеровић је дуплирао.

Овакав резултат као да је "разбудио" Раднички и у размаку од само два минута, домаћин долази до изједначења. Прво је Никола Чумић смањио вођсто, а поравнање резултата на 2:2 донео је још један бивши играч црвено-белих, Стефан Михајловић. Са овим резултатом отишло се на одмор.

Друго полувреме почело је као и прво, ефикасно и лепршаво. Опет је на сцену ступио Калуђеровић, који је са још једним поготком, у 51 минуту донео Раду нову предност. На семафору стадиона Чаир писало је 2:3. Само четири минута касније, талетновани Стефан Митровић (17), својим првенцем у црвеном дресу, донео је ново изједначење.

На нови погодак чекало се до 86 минута, а прво вођство на мечу и коначан резултат 4:3 донео је својим другим голом Никола Чумић. Нишлије су тако искористиле играча више, пошто је након другог жутог картона, у 77. минуту искључен Немања Петровић.

Након ове победе екипа Радничког се налази на шестом месту са 46 бода. Рад је тренутно претпоследњи, са свега 15 освојених бодова.

Фудбалери Младости савладали су екипу Мачве са 2:1 у последњој утакмици 28. кола Суперлиге Србије.

Лучанци су до предности стигли у 13. минуту, ефектним голом Бабића, а само десетак минута касније гости су поравнали резултат, када је Гигић на асистенцију Марковића погодио. Победоносни погодак пао је у 70. минуту, када је Лазар Јовановић искористио одбитак после ударца Бојовића

Младост је девета на табели српског првенства са 40 бодова, док Мачва има 13 и заузима последњу, 16. позицију.