ХРВАТИ ХВАЛЕ СРБЕ: Суседи направили сензацију

Танјуг
Dragan Stojković Piksi
Драган Стојковић Пикси / Извор: МН Press

Медији у региону о успеху Орлова.

Регионални медији посветили су велику пажњу пласману Србије на Светско првенство у Катару и сви се слажу у оцени да је тим селектора Драгана Стојковића Пиксија потпуно заслужено дошао до победе против Португала у Лисабону (2:1).

Mozzart даје највеће квоте на свету: Данска 2,40, Израел 1,28, Кенија 2,10

СРБИЈА НАС НИЈЕ СРУШИЛА: То се чекало - Реч има Роналдо!

"ДА ЛИ СТЕ ВИ НОРМАЛНИ, ШТА РАДИТЕ ОВО": Пикси СТОПИРАО славље у свлачионици, а ОНДА... (ВИДЕО)

Подгоричке Вијести у тексту са насловом "Роналдо у сузама, Србија на Мундијалу" истичу заслужену победу Србије против Португала коју није пореметио ни рано примљен гол и наглашава се реакција капитена Португала Кристијана Роналда, који је после другог примљеног гола викао на саиграче и плакао, а на крају су играчи Србије морали да га теше.

Хрватски Индекс доноси бројне текстове о победи Србије у Португалу и констатује да су "суседи направили сензацију", натерали домаћина домаћина да се брани и да је селектор Фернандо Сантош критиковао фудбалере јер су били уплашени и нервозни.

Dušan Vlahović i Nikola Milenković
Душан Влаховић и Никола Миленковић / Извор: МН Press

Вечерњи лист: Србија доминирала од другог минута

Вечерњи лист доноси текст са насловом "Србија шокирала Португалце у 90. минуту и пласирала се на Светско првенство" и наглашава да је тим Драгана Стојковића после примљеног гола у другом минуту доминирао до краја меча.

Сарајевско Ослобођење у тексту са насловом "Александар Митровић одвео Србију на Мундијал" одаје признање српским фудбалерима, а портал Kliks.ba преноси да је "Србија сензационално савладала Португал и пласирала се на Мундијал", да је играла добро и изузетно офанзивно и да заслужено иде у Катар.

Aleksandar Mitrović, Filip Mladenović
Александар Митровић, Филип Младеновић / Извор: МН Press

Све очи упрте у Роналда

Наравно, посебну пажњу добио је Роналдо, који је изузетно тешко примио пораз и присетио се меча у Београду када му није признат погодак за победу у последњим минутима меча.

Све вести о пласману Србије на Светско првенство прочитајте на ОВОМ линку.