КАПИТЕН ХЕТ-ТРИКОМ СРУШИО МЛАДОСТ: Славље Крагујевчана!

29.10.2023. 15:49
FK Radnički Kragujevac
ФК Раднички Крагујевац / Извор: МН Press

Сјајан меч...

Фудбалери Радничког из Крагујевца савладали су лучанску Младост резултатом 4:1 у 12. колу Суперлиге Србије, а три гола постигао је капитен Лука Зорић.

МБАПЕ СПАСИЛАЦ ”СВЕТАЦА”: Брест ваљано намучила ПСЖKilijan Mbape

МБАПЕ СПАСИЛАЦ ”СВЕТАЦА”: Брест ваљано намучила ПСЖ

Ево када се Глазер враћа на терен након повредеOmri Glazer

Ево када се Глазер враћа на терен након повреде

Венгер: Тотенхем, Арсенал, Ливерпул и Сити кандидати за титулуArsen Venger

Венгер: Тотенхем, Арсенал, Ливерпул и Сити кандидати за титулу

Била је ово четврта победа екипе Феђе Дудића у актуелној сезони.

Управо је долазак Дудића крајем септембра и покренуо Шумадинце који су под вођством Сарајлије остварили три тријумфа, а поражени су само од Звезде и Партизана.

Раднички је победом прескочио неколико тимова на табели и наредно коло чекаће, у најбољем случају, на 12. позицији.

Дефинитивно се лакше дише на "Чика Дачи" после лепе серије резултата.

За ову последњу, против Младости, све заслуге иду на адресу капитена Луке Зорића који је три пута матирао голмана Лучанаца Стаменковића.

Први пут у петом минуту, потом у 48. и на крају у 80, када је, иако међу најнижима на терену, главом после убачене лопте из корнера, погодио мрежу гостију.

Можда овај резултат не слика прави однос снага два тима, јер су и гости имали неколико изгледних шанси да се врате у игру, пре свих некадашњи играч Радничког Варјачић. Он је у две ситуације био врло близу постизања гола, најпре је главом послао лопту поред стативе у првом полувремену, а у другом је, у још бољој прилици, врло лоше одраговао иако је био потпуно неометан на "другој стативи".

Претходно, тресла се и пречка Радничког после ударца Јанка Тумбасевића.

Казна за промашаје стигла је од играча који је данас, изгледа, једини био способан да постиже голове.

Омалени Зорић је идеално захватио лопту главом после корнера, усмерио је у даљи угао, ван домета Стаменковићевих руку.

Деловало је да ће 3:0 бити и коначан резултат међутим по истеку регуларног времена малобројни навијачи сведочили су наставку голеаде. Милошевић је постигао гол за госте из пенала, а минут касније Видосављевић је на другој страни тријумф Радничког учинио још убедљивијим.