KAPITEN HET-TRIKOM SRUŠIO MLADOST: Slavlje Kragujevčana!

29.10.2023. 15:49
FK Radnički Kragujevac
FK Radnički Kragujevac / Izvor: MN Press

Sjajan meč...

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca savladali su lučansku Mladost rezultatom 4:1 u 12. kolu Superlige Srbije, a tri gola postigao je kapiten Luka Zorić.

MBAPE SPASILAC ”SVETACA”: Brest valjano namučila PSŽKilijan Mbape

MBAPE SPASILAC ”SVETACA”: Brest valjano namučila PSŽ

Evo kada se Glazer vraća na teren nakon povredeOmri Glazer

Evo kada se Glazer vraća na teren nakon povrede

Venger: Totenhem, Arsenal, Liverpul i Siti kandidati za tituluArsen Venger

Venger: Totenhem, Arsenal, Liverpul i Siti kandidati za titulu

Bila je ovo četvrta pobeda ekipe Feđe Dudića u aktuelnoj sezoni.

Upravo je dolazak Dudića krajem septembra i pokrenuo Šumadince koji su pod vođstvom Sarajlije ostvarili tri trijumfa, a poraženi su samo od Zvezde i Partizana.

Radnički je pobedom preskočio nekoliko timova na tabeli i naredno kolo čekaće, u najboljem slučaju, na 12. poziciji.

Definitivno se lakše diše na "Čika Dači" posle lepe serije rezultata.

Za ovu poslednju, protiv Mladosti, sve zasluge idu na adresu kapitena Luke Zorića koji je tri puta matirao golmana Lučanaca Stamenkovića.

Prvi put u petom minutu, potom u 48. i na kraju u 80, kada je, iako među najnižima na terenu, glavom posle ubačene lopte iz kornera, pogodio mrežu gostiju.

Možda ovaj rezultat ne slika pravi odnos snaga dva tima, jer su i gosti imali nekoliko izglednih šansi da se vrate u igru, pre svih nekadašnji igrač Radničkog Varjačić. On je u dve situacije bio vrlo blizu postizanja gola, najpre je glavom poslao loptu pored stative u prvom poluvremenu, a u drugom je, u još boljoj prilici, vrlo loše odragovao iako je bio potpuno neometan na "drugoj stativi".

Prethodno, tresla se i prečka Radničkog posle udarca Janka Tumbasevića.

Kazna za promašaje stigla je od igrača koji je danas, izgleda, jedini bio sposoban da postiže golove.

Omaleni Zorić je idealno zahvatio loptu glavom posle kornera, usmerio je u dalji ugao, van dometa Stamenkovićevih ruku.

Delovalo je da će 3:0 biti i konačan rezultat međutim po isteku regularnog vremena malobrojni navijači svedočili su nastavku goleade. Milošević je postigao gol za goste iz penala, a minut kasnije Vidosavljević je na drugoj strani trijumf Radničkog učinio još ubedljivijim.