КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: Звезда срушила Судуву са играчем мање и обезбедила пут у Финску (ВИДЕО)

16.07.2019. 20:19
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели у другом колу.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу шампиона после тријумфа над Судувом на стадиону "Рајко Митић" резултатом 2:1. Победу пуленима Владана Милојевића донели су Ричмонд Боаћи и Марко Марин головима у првом полувремену, а то је било довољно да се надомести "нула" из прошлонедељне утакмице у Литванији. Наду Литванцима врати је Михрет Топчагић у 95. минуту, али није било времена да Судува дође до још једног поготка који би их одвео даље.

Ипак, можда и најјачи утисак са утакмице је груб старт Марка Гобељића над Ваидасом Славицкасом који је задобио прелом ноге и због ког је Звездин универзалац добио директан црвени картон.

Наредни ривал црвено-белима биће Хелсинки који је у двомечу савладао Торшавн укупним резултатом 5:2.

СВЕ ЈЕ СТАЛО: Огласио се Михин доктор и открио нове ДЕТАЉЕ његове ОПАКЕ БОЛЕСТИ

СРЦЕПАРАЈУЋЕ: Сестра Огњена Кузмића упутила брату ЕМОТИВНУ поруку од које крећу СУЗЕ

ПОБЕГАО ИЗ ЗАГРЕБА: Вања Вучићевић ИЗНЕНАДА напустио Локомотиву и дошао у Србију

Ток меча прочитајте у наставку.

КРАЈ!
Црвена звезда је у другом колу.
90 5. минут:
ГОЛ 2:1! Топчагић постигао гол.
90 2. минут:
Покушао је Павков волејом, али непрецизно.
90. минут:
Играће се још шест минута.
89. минут:
Пречка! Сада је Бен погодио оквир гола ривала из сјајне позиције.
88. минут:
Последњу измену направио је Владан Милојевић. У игри је Милан Павков уместо Марка Марина.
86. минут:
Пречка! Шутирао је Јосип Тадић је главом, али је погодио само оквир Борјановог гола.
84. минут:
Жути картон добио је и тренер Црвене звезде због протеста, јер судија Фаркаш поново није показао на белу тачку после једног дуела Бена и дефанзивца Судуве.
82. минут:
Уместо Мирка Иванића не терену је Алекса Вукановић.
81. минут:
Жути картон добио је Милан Родић због одуговлачења при извођењу аута.
77. минут:
Тражили су црвено-бели пенал. Оборен је Филип Стојковић са леђа у пуном трку у казненом простору, али је мађарски судија Фаркаш остао нем.
76. минут:
Последњу измену направио је тренер Судуве Чебурин. Уместо Вербицкаса на терену је Рикетс.
71. минут:
Жути картон добио је Ел Фарду Бен.
68. минут:
Мирко Иванић је изашао сам испред голмана Ивана Кардума, али је хрватски чувар мреже одлично интервенисао.
63. минут:
Уместо повређеног Славицкаса на terrenu је Иван Хладик.
62. минут:
Повукао је одмах потез Владан Милојевић. Уместо Ричмонда Боаћија на терену је Филип Стојковић који ће покривати позицију десног бека.
60. минут:
Црвена звезда остаје са играчем мање! Директан црвени картон је добио Марко Гобељић због неопрезног старта над Ваидасом Славицкасом који је задобио прелом ноге.
58. минут:
Нови жути картон за госте. Александар Живановић је срушио са леђа Марка Марина и заслужено је опоменут.
53. минут:
Шутирао је Јованчић после корнера, али је сигуран био Кардум на голу гостију.
51. минут:
Прва измена у екипи Судуве. Уместо Сандра Готала на терену је Јосип Тадић.
48. минут:
Шутирао је Боаћи из полуволеја после убачене лопте са десне стране, али је лопта прошла тик поред стативе гола Судуве.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а обе екипе су меч наставиле у истим саставима.
ПОЛУВРЕМЕ:
Црвена звезда потпуно заслужено води са 2:0 после првих 45 минута.

38. минут:
Статива! Издржао је Боаћи дуел са Живановићем и шутирао је, али је лопту једва закачио голман Кардум и она је погодила оквир гола.
36. минут:
Шутирао је Јованчић из даљине, али преко гола.
34. минут:
Први жути картон на утакмици је добио Михрет Топчагић због протеста.
33. минут:
Сандро Готал је извео слободан ударац из јако повољне позиције, али је лопта завршила високо преко пречке.
29. минут:
ГОЛ 2:0! Марко Марин је удвостручио предност Црвене звезде. Капитен црвено-белих је погодио малу мрежу са неких 12 метара, после сјајне акције шампиона Србјие и додавања Ричмонда Боаћија.
26. минут:
Било је веома опасно пред голом Црвене звезде, али Голубицкас није успео да угрози Милана Борјана. Петљао је Литванац у казненом простору и успели су да га изблокирају фудбалери Црвене звезде.
16. минут:
Центрирао је Славицкас са леве стране ка Топчагићу, али је срећом по црвено-беле нападач Судуве лоше захватио лопту на петерцу.
14. минут:
Опасан напад Црвене звезде по десној страни после ког је шутирао Бен, али лоше.
8. минут:
Самир Керла је лактом у ваздушном дуелу ударио Марка Гобељића, али судија Фаркаш му није показао јавну опомену.
4. минут:
ГОЛ 1:0! Боаћи је донео предност Црвеној звезди. Ел Фарду Бен је сјајно проиграо центарфора из Гане који је прецизним ударцем са десне стране погодио мрежу голмана Ивана Кардума.