КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Србија после преокрета савладала Француску

02.02.2020. 19:27
Futsal reprezentacija Srbije
Футсал репрезентација Србије / Извор: МН Press

У последњем колу Орлови играју против Шпаније.

Футсал репрезентација Србије дошла је корак ближе пласману на Првенство света после велике победе против Француске од 4:2. После победе на премијери против Украјине, изабраници селектора Горана Иванчића су губили од Француске 0:1 и 1:2 али су Симић и другов режирали преокрет и довели Србију до фантастичне победе. Био је то дуел два веома јака ривала и сходно томе веома завидан квалитет игре у првом полувремену. Французи су боље ушли у меч и дошли у вођство у раној фази утакмице, када је Лутин из једне контре савладао Момчиловића. Није се дуго чекало изједначење, Ракић се после билијара испред гола француске селекције најбоље снашао и Србију брзо вратио у игру.

ИСПЛИВАЛО: Био је на мети Партизана, а сада га ЖЕЛИ Звезда (ВИДЕО)

СЛОВЕНЦИ ОДОЛЕЛИ ЗВЕЗДИ: Експресан реми у Белеку (ВИДЕО)

НИКОЛИЋ САМОУВЕРЕН: Волео бих да будем Маринов наследник и да добијем "десетку" (ВИДЕО)

Французи су имали неколико прилика, али је дефанзивна линија Србије деловала добро. С друге стране Орлови највише могу да жале за приликама у последњих два минута игре, после оправданог искључења Мохамеда. Бранили су се Французи са играчем мање, имали савезника у пречки, стативи и успели да оду на одмор са резултатом који свима даје право на наду. Наставак игре поново лош за нашу селекцију, искључен је Ракић и па су Французи имали два минута да са играчем више дођу до вођства и успели су у томе. Преузела је Србија иницијативу, покушавали су Томић, Алексић, Петров, али је Дурот све бранио. Играо се 23. минут када је лопта случајно у руку погодила Матијевића, а судије показале на пенал. Момчиловић је показао зашто је један од најбољих голмана на свету, сјајно је реаговао и одбранио.

Капитен Симић је на таласу феноменалне одбране Момчиловића на другој страни постигао веома важан гол и „Чаир“ је поново експлодирао. Била је то фантастчна акција Пршића и Симића. Србија је заслужила потпуни преокрет и он је стигао када је погодио Томић. Три минута пре краја могао је Петров да ставио тачку на исход утакмице, али је лопта погодила стативу. Минути су пролазили, Французи су морали да ризикују, играју са голманом-играчем у пољу, а Србија је то казнила осам секунди пре краја меча, када је Симић гађао гол за наше половине, лопта је погодила стативу али све је пратио Алексић и славље је могло да почне. У последњем колу турнира Србија се у уторак састаје са Шпанијом. Бараж је у руци, остало је да се можда приреди још једно чудо и избори директан пласман на Првенство света.

СРБИЈА - ФРАНЦУСКА 4:2 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Лутин 2:06, 1:1 Ракић 6:20, 1:2 Рамирез 22:51, 2:2 Симић 28:04, 3:2 Томић 32:17, 4:2 Алексић 59:52. Хала „Чаир“ у Нишу. Судије: Филипе Сантос Дуарте (Португал), Едуардо Коељо (Португал). Црвени картон: Мохамед (Француска) 18:03, Ракић (Србија) 20:48.

СРБИЈА: Момчиловић, Ракић, Томић, Пршић, Весић. Вулић, Алексић, Петров, Матијевић, Рамић, Лазаревић, Симић, Стојковић, Ристић.

ФРАНЦУСКА: Дурот, Рамирез, Лутин, Мохамед, Енгала. Харун, Белхај, Кебе, Ба, Ајгин, Ала, Де, Сумаре.

Погледајте како изгледа српска одбојкашица Милица Тасић.

ГЛЕДАО ЗВЕЗДУ: Филип Стојковић открио како је звог Вујадина Савића променио фризуру (ВИДЕО)

После победе над Локомотивом, ЕВО шта су Црно-бели радили на тренингу! (ВИДЕО)

ПЕП ГВАРДИОЛА: Рачуна се само Лига шампиона!

ЈУВЕНТУС СПРЕМА БОМБЕ ЗА ЛЕТЊИ ПРЕЛАЗНИ РОК: Стара дама ће потрошити 360 милиона евра (ФОТО)