ЛИГА ШАМПИОНА: Атлетико је ПОБЕДНИК вечери, Реалов ХИЉАДИТИ гол

07.12.2021. 22:55
FK Ateltiko Madrid
ФК Ателтико Мадрид / Извор: Профимедиа

Ноћ рекорда.

ФК Ателтико Мадрид савладао је Порто (3:1) у гостима, док је Ливерпул био бољи од Милана (2:1) на Сан Сиру.

ЛИГА ШАМПИОНА: Свеци све решили у првом, погодио и Меси, Бикови изненадили Грађане

МИРАН САМ, ОСЕЋАМ ПОДРШКУ ИГРАЧА: Покетино има јасну визију о ПСЖ-у

НЕВИЂЕНИ МАЛЕРИ ЗА ТУХЕЛА: Челси десеткован у Русији, Ковачић се опоравио, па добио корону (ФОТО)

Фудбалери Ателтико Мадрида успели су у Португалији да извуку све лоше што су урадили током групне фазе. Херој Јорганџија је Антоан Гризман. Сјајни Француз је у 56. минуту постигао први погодак на утакмици. Победу су оверили Кореа и Де Паул и тако послали Шпанце у нокаут фазу заједно са Ливерпулом.

Португалци су успели да смање предност у 97. минуту. Са пенала је погодио Серхио Оливеира.

Вендел и Караско су поцрвенели у других 45 минута.

У другом мечу ове групе Милан је имао императив победе у утакмици против Ливерпула, међутим нису успели. Додуше, почетак меча је био одличан за Росонере, пошто су до предности дошли у 29. минуту, када се Томори најбоље снашао у шеснаестерцу гостију.

Редси су брзо одговорили и дошли до поравнања седам минута касније. У јеку напада домаћих стиже други гол гостију. Томори је изгубио посед испред свог шеснаестерца, Мане је упутио ударац, Мањан је одбранио тај шут, а на лопту је налетео Ориги и растужио Сан Сиро.

Даље иду Ливерпул и Атлетико Мадрид, Порто ће у Лигу Европе, док је за Милан ова европска сезона завршена.

ГРУПА Б

Порто - Атлетико Мадрид 1:3

Милан - Ливерпул 1:2

У групи Ц је све било познато и пре овог последњег кола.

Ајакс је завршио групну фазу са максималним учинком. Жртва Копљаника је овог пута био Спортинг. Славили су изабраници Ерика Тен Хага 4:2, а голове су постигли Алер, Антони, Нерес и Бергуис, док су стрелци за госте били Сантос и Табата.

Себастијан Алер је овим поготком постао тек четврти фудбалер који је стигао до двоцифреног броја голова пре елиминационе фазе (пре њега то су учинили Меси, Роналдо и Левандовски), а уједно и први стрелац ове сезоне у групама.

Борусија Дортмунд је лако изашла на крај са Бешикташом. Милионери су славили 5:0 головима Малена, Ројса x2 и Халанда x2.

У нокаут фазу су се пласирали Ајакс и Спортинг, Дортмунд иде у Лигу Европе, док  је Бешикташ завршио такмичење у Европи.

ГРУПА Ц

Ајакс - Спортинг 4:2

Борусија Дортмунд - Бешикташ 5:0

Фудбалери Реал Мадрида савладали су Интер (2:0) и освојили прво место у групи Д.

Први стрелац за Галактикосе је био Крос у 17. минуту. Ово је занимљиво био хиљадити гол Реала у Лиги шампиона или некадашњем Купу шампиона. Марко Асенсио је запечатио судбину Нероазура у 79. минуту. Српски репрезентативац Лука Јовић је одиграо 78. минута за Мадриђане.

Шахтјор је у утакмици без значаја ремизирао са Шерифом 1:1. Фернандо са једне и Николов са друге стране су били прецизни.

Поред Мадриђана, даље је прошао Интер, док се хит овосезонског такмичења Шериф сели у Лигу Европе. Шахтјор је испао из Европе.