МИЛОШЕВИЋ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД РАДНИЧКИМ: Открио да ли је задовољан резултатом

17.04.2019. 21:48
Savo Milošević
Саво Милошевић / Извор: МН Press

Све је рекао.

Фудбалери Партизана савладали су Раднички резултатом 1:0 у првом мечу полуфинала Купа Србије, а тренер црно-белих Саво Милошевић сматра да је то добар резултат пред реванш у Нишу који је на програму 15. маја.

КУП СРБИЈЕ: Партизан направио ВЕЛИКИ корак ка финалу, Рикардо погурао Парни ваљак (ВИДЕО)

ГРОБАРИ НИСУ ЗАБОРАВИЛИ ЕРИЋА: Мурал ПОЗНАТОГ ПЕСНИКА краси Београд (ФОТО)

ЕМОТИВАН ТРАНСПАРЕНТ ГРОБАРА: Стиховима Добрице Ерића обележена годишњица смрти МИЛИЦЕ РАКИЋ (ФОТО)

Црно-бели су славили минималним резултатом, а једини гол на мечу постигао је рикардо Гомеш.

- Мислим да је било заслужено, бар за тај један гол смо били бољи. Можда смо могли и више од тога, али је данас утакмица била јако тешка. Раднички је изашао баш како сам очекивао, била је тешка борба 90 минута, прави ритам, прави интензитет, чак бих се усудио да кажем изнад нивоа нашег фудбала у овом моменту. То је оно право, ту се види ко је прави. Момци су издржали 90 минута тај притисак. Нисмо дозволили Радничком неке озбиљне шансе. Дали смо гол, успели смо и у другом задатку да не примимо гол код куће. Али, ово је прво полувреме, чека нас друго, које ће бити паклено, чека нас врло сличних 90 минута. Могу да честитам и мојим момцима и играчима Радничког на заиста феноменалној утакмици - рекао је Милошевић после меча.

Ненад Лалатовић је истакао да су шансе и даље подједнаке за пролаз у финале.

- Могу да се у великој мери сложим, мада нама у Нишу одговарају два резултата, тако да ћемо се понашати као да је лига. Ја мислим да смо у предности, али, наравно, треба све то потврдити тамо. Неће бити лако. Момци су данас показали да имам разлога да верујем у њих, да могу да играју против Радничког и да буду бољи.

Ово је била друга утакмица заредом у којој Партизан није примио гол.

- Добро, зато смо дошли, да пробамо да средимо проблеме. И пре утакмице сам рекао да се екипа креће у добром смеру. Заиста сам презадовољан победом, јер нам треба континуитет због тог самопоуздања. Ова победа нам зато и више значи, јер смо знали да данас нећемо решити пролазак у финале. Са друге стране, психолошке, јако је битно да вежемо два добра резултата и две добре игре - истакао је тренер Парног ваљка.

ТОПОВСКИ УДАР НА ЛАЛАТОВИЋА: Шокираном судији ЈОВАНОВИЋУ испала лопта (ВИДЕО)

ЛУДНИЦА У МАНЧЕСТЕРУ: Чак пет голова за првих 20 минута (ВИДЕО)

Открио је Милошевић и шта је проблем са Валијентеом.

- Имао је операцију умњака, имао је оток, па је био у Шпанији, имао је несрећан случај у породици. Нисам желео у оваквој утакмици да дозволим, ни ја ни стручни штаб да уђу у ово са 70 или 80 одсто. Требали су нам вечерас ратници, тако да смо морали да оставимо по стране све који нису ратници. Нико није отписан, наравно, можда га можемо очекивати за викенд у Нишу. Тим ће морати да буде промењен за ту утакмицу, имали смо велику потрошњу, тако да требају нам сви играчи.

Навијаче је занимало да ли је минимална победа довољна или реална.

- Па кад се узме у обзир с ким смо играли, ни 3:0 не би могло да буде довољно, заиста се не бих бавио прогнозама. Незахвално је јако. За сада сам задовољан. Ако покажемо исти овакав карактер и вољу и тактичку дисциплину, неће бити проблема - закључио је Милошевић.

Погледајте како изгледа Моника Валеријева, бивша девојка Валерија Божинова.