НИСУ ЗАБОРАВИЛИ НИ НОТР ДАМ: Мбапеов шоу за прославу титуле (ФОТО)

21.04.2019. 23:00
FK Pari Sen Žermen
ФК Пари Сен Жермен / Извор: Реутерс

Одиграна утакмица 33. кола Лиге 1.

Фудбалери Пари Сен Жермена су у великом стилу прославили освајање осме титуле у историји. Екипа Томаса Тухела је на "Парку принчева" победила Монако са 3:1 и тако само потврдила оно што се већ знало (више прочитајте ОВДЕ). Тријумф Светаца је "сам" донео Килијан Мбапе, са три гола (15, 38. и 56. минут) и то свом бившем клубу. Новим хет-триком сада је поправио првенствени учинак, на 30 голова.

Уз "асистенцију" ВАР технологије поништена су два гола домаћина. Почасни погодак за госте дао је Александар Головин, у 80. минуту. У другом полувремену је заиграо и Нејмар који се повредио у јануару, тако да је то била још једна добра вест за Тухела.

ЦРНО БЕЛИ БЕСНИ: Брутална оружана пљачка у Нишу

ФРКА У РЕАЛУ: Бејл и Рамос у епицентру! (ФОТО)

Лалатовић имао поруку за Гробаре, Милошевић НИЈЕ хтео да да изјаву

Играчи ПСЖ-а су на терен изашли у дресовима на којима је уместо имена писало Нотр Дам. Такође, напред су имали слику познате катедрале која је недавно изгорела. Специјални гости на "Парку принчева" били су и париски ватрогасци који су гасили велики пожар.

Ово је била утакмица 33. кола Лиге 1, а новог (старог) првака Француске очекују и дуели са Монпељеом, Ницом, Анжером, Дижоном и Ремсом. Мада, као што је речено питање освајача титуле је решено.

Сада од Парижана више трофеја имају само Сент Етјен (10) и Олимпик Марсељ (9). Изједначили су се са Монаком и Нантом, који такође имају по осам.