ПЕШИЋ: Ово морамо да запамтимо и извучемо поуке

28.11.2021. 18:33
Svetislav Pešić
Светислав Пешић / Извор: МН Press

Србија поражена у Монсу.

Кошаркаши Србије приредили су непријатно изненађење навијачима пошто су у Монсу поражени од Белгије 73:69, иак осу током већег дела утакмице контролисали резултат и били у вођству. Међутим, у последњих 10 минута Србија је одиграла врло лоше, постигла свега шест поена и Белгијанци су стигли до заслужене победе. Селектор Србије Светислав Пешић истакао је да су изгубљене лопте коштале Србију пораза.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Челси 1,70, Наполи 1,95, Лион, 1,80, Јанг Бојс 1,95!

ПОМРАЧЕЊЕ У ПОСЛЕДЊОЈ ЧЕТВРТИНИ: Србија поражена од Белгије у Монсу

ПРЕДСЕДНИК ПАРТИЗАНА О СВАЂИ САИГРАЧА: Ово је ИСТИНА о Куруцу и Загорцу!

- Најпре желео бих да честитам репрезентацији Белгије и тренеру Ђерђи. Заслужили су победу. Деловало је да смо имали контролу, али направили смо десетак грешака и вратили противника у игру. Из тих грешака су долазили до лаких поена и подизали самопоуздање. Нисмо одреаговали како смо желили. Знали смо и пре почетка треће четвртине да ће Белгија бити агресивнија, да ће играти са више фокуса. Почели смо трећи квартал са 0:8, без праве организације у нападу и тако подизали самопоуздање ривалу. Прошлу утакмицу у квалификацијама смо добили, вечерас смо изгубили. Ово морамо да запамтимо и из овог пораза извучемо поуке - рекао је Пешић.

Упрско поразу Пешић није незадовољан, нагласивши да су играчи имали прави став и да је то dobqar темељ за будућност репрезентације.

- Многим играчима је ово први пут да су у репрезентацији и морају да науче како се игра у државном тиму, у нешто другачијем систему у којем је свака утакмица као последња. Морамо боље да контролишемо напад, лопту, јер као што видимо у квалификацијама, свака утакмица је јако тешка. Генерално, за мене је важно да после ове две утакмице имам бољу слику о нашем тиму. Први пут сам са овим момцима, јако су талентовани, показали су да имају прави став, борили се за земљу и саиграче и то је основа која нам је потребна у будућности - закључио је Пешић.