ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити не да титулу, какво полувреме на Олд Трафорду, а Арсенал... (ФОТО)

28.04.2019. 19:46
Serhio Aguero
Серхио Агуеро / Извор: Реутерс

36. коло на Острву.

Данас су на програму били мечеви 36. кола Премијер лиге у којима су виђене победе Лестера и Манчестер Ситија, уз реми у дербију кола између Манчестер Јунајтеда и Челсија на "Театру снова". Грађани су дошли до веома важне, минималне победе на гостовању Барнлију, док је Арсенал декласиран од Лестера (3:0). Јунајтед и Челси су играли сјајно прво полувреме у коме су оба тима постигла по гол, док је у другом делу виђена опрезнија игра и спорији ритам.

ПОСЛЕ ШОКА У ФИНАЛУ КУПА: Парижани пакују ОТКАЗ Тухелу, нећете веровати кога доводе на клупу (ФОТО)

СЕЧА ФАВОРИТА У ШПАНИЈИ: Дмитровићева РАМПА Валенсији, Максимовићев Хетафе то ипак није успео да искористи (ВИДЕО)

ЛАЛАТОВИЋ НЕМА ДИЛЕМУ: Харизматични тренер ОТКРИО у ком клубу би наставио каријеру! (ФОТО)

У првом сусрету дана Арсенал је доживео нови гостујући пораз, овога пута у Лестеру. Прво полувреме је обележио црвени картон бека "Тобџија" Најлса који је у 36. минуту зарадио другу јавну опомену, што је у многоме отежало посао чети Унаја Емерија у наставку. Лестер је искористио предност играча више и головима Тилеманса у 59. и Вардија у 86. и 90 5. минуту дошао до убедљиве победе.

Манчестер Сити је некако прегрмео гостовање Барнлију, а победу Грађанима донео је Серхио Агуеро у 62. минуту. Овим тријумфом Сити је задржао прво место на табели са 92 бода, једним више од Ливерпула који је јуче декласирао Хадерсфилд (5:0).

ШТА ЋЕ ГРОБАРИ РЕЋИ НА ОВО? На прагу је још један ОДЛАЗАК из Хумске, али... (ФОТО)

МИЛИЈАШ ОТВОРИО ДУШУ: Ево како је ДОЖИВЕО транспарент Делија упућен Саши Илићу

ИВАНОВИЋ ГА ЈЕ ЗАПАМТИО: Коначно је неко ујео и Луиса Суареза (ФОТО)

Дерби кола одигран је у Манчестеру, где су на "Олд Трафорду" Јунајтед и Челси поделили бодове у веома битној утакмици у борби за пласман у Лигу шампиона. Узбуђења су виђена у првом делу меча. Мата је довео домаће у вођство, после 11 минута игре, а "Плавци" су изједначили поготком Шпанца Маркуса Алонса, након новог кикса Давида Де Хее, два минута пре одласка на одмор. До краја је виђена изједначена борба, Челси је имао више прилика и удараца ка голу, али је плен подељен, по мери Арсенала, који је такође у трци за четврто место.

Какво је стање на табели Премијершипа, после 36 одиграних кола, можете погледати у прилогу.

Погледајте како изгледа словачка тенисерка, Доминика Цибулкова.