СКАНДАЛ У ТИРАНИ: Албански навијачи ИСТАКЛИ сраман транспарент којим су ВРЕЂАЛИ Србију (ВИДЕО+ФОТО)

13.10.2021. 07:38
albanski navijači
албански навијачи / Извор: Профимедиа

Незапамћени хаос.

Утакмица групе "И", у квалификацијама за Мондијал 2022. године у Катару, између Албаније и Пољске завршена је после много мука, победом гостију од 1:0.

МУК У СВЛАЧИОНИЦИ: Пикси ОТКРИО шта је РЕКАО Рајковићу на полувремену!

ВЛАХОВИЋ ВЕРУЈЕ У ПЛАСМАН НА МОНДИЈАЛ: Да пробамо да доминирамо у Португалу

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Роналдо ЗГРОМИО Луксембург! Пораз такозваног Косова

Навијачи у Тирани направили су најблаже речено хаос, пошто су после водећег гола Пољака у 77. минуту, брутално гађали флашицама и разним пластичним предметима гостујуће фудбалере, што је само био врхунац вишесатног дивљања домаћих присталица који су и дуго пре старта меча припремали "линч" за госте

Упоредо с тим, албански хулигани су истакли и погрдни транспарент протви Србије на ком је писало "ФЦК СРБ (Ј**и Србију)", а који вероватно има везе са недавним дешавањима Фудбалског савеза Србије у случају Ђердана Шаћирија.

navijači Albanije
навијачи Албаније / Извор: Профимедиа

Подсетимо, ФСС је послао писмо ФИФА и тражи дма се репрезентативац Швајцарске, пореклом Албанац, одстрани из фудбала, због тога што је после меча његове селекције против Северне Ирске био огрнут јакном са обележјем терористичке организације УЧК.

Што се тиче самог дивљања албанских навијача против Пољске, меч је био у прекиду пола сата и резултат се није мењао у наставку. Играчи су се повукли у свлачионицу, меч је био у прекиду готово пола сата, али је касније приведен крају.

Албански навијачи су најпре звиждали химни Пољске, а десетак минута пре гола гађали су Пјотра Зелинског који се спремао да изведе корнер, па је судија и тада прекидао меч све док се нису стекли услови да се изведе ударац.

Нема сумње да после оваквих дешавања ФС Албаније чека драконска казна од надлежних органа УЕФА.

Погледајте како изгледа Хиба Абук, девојка Ашрафа Хакимија.