СУПЕРЛИГА: Паклени ТАНДЕМ довео Партизан на корак од ТИТУЛЕ! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА)

17.05.2017. 20:50
Leonardo
Леонардо / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић

Црно-бели головима Леонарда и Ђурђевића славили у Нишу.

Фудбалери Партизана налазе се само на корак титуле. Прецизније од шампионских почасти црно-белима теоретски неодостаје још само један бод који ће потражити у недељу у дуелу са Млоадости из Лучана на свом стадиону. Много тежи део посла Београђани су обавили у Нишу где су головима ударног тандема Леонардо - Урош Ђурђевић за само три минута срушили отпор Радничког. После турбулетног првог полувремена у коме је било вше нервозе него изгледних прилика, Београђани су у наставку постигли три гола и дошли до победе највероватније вредне шамионске титуле: Раднички - Партизан 1:3 (0:0).

Nikola Milenković
Никола Миленковић / Извор: Србија Данас / Саша Џамбић

Узбуђења на Чаиру почела су већ у шестом минуту кад је Урош Ђурђевић у стилу Марка Матерација ударио главом дефанзивца Нишлија Радоша Булатовића. Створила се велика гужва, али је судија Зоран Широки примирио ситуацију без вађења картона.

КАО ЗИДАН: Ево како је Ђурђевић ударио главом противничког играча (ВИДЕО)

Партизан је од самог почетка вршио притисак, имао теренску иницијативу, али без изгледних прилика. Тек у 21. минуту црно-бели су упутили први ударац. Продирао је Михајловић, додао Јанковићу који је шутирао поред гола.

Прву колосалну шансу Београђани су створили у 26. минуту. анковић је извео корнер, Лазар Ћирковић је био највиши у скоку, а са гол-линије је главом избацио Булатовић!

Нишлије су узвратиле 10 минута касније. Стпјановић је прошао по десној страни, центрирао, а Вулићевић, мало ризично, главом преко свог гола.

У 36. минуту инцидент и немиле сцене. Арсић не може да изведе корнер, јер га навијачи Партизана гађају петардама! После кратког прекида, навијачи су се смирили, па је фудбалер Радничког извео корнер.

У финишу првог полувремена Леонардо је спасао Партизан. Саша Стојановић је после скраћног корнера шутирао директно у гол, али је Бразилац интервенисао и спасао Партизан.

Сасвим друга слика у наставку утакмице. Видело се да су црно-бели далеко одлучнији и агресивнији, да желе да што пре дођу до толико жељеног гола. Иниијатива се убрзо испалтила гостима из Београда.

Гробаре је у транс бацио Леонардо. Бразилац је у 55. минуту добио дубинску лопту од Марка Јанковића, мајсторски је примирио и рутински заобишао голмана Зоговића. Остало је било рутина - 0:1

ПОЧЕЛА ЖУРКА У НИШУ: Погледајте како су Гробари прослављали голове (ГАЛЕРИЈА)

Само три минута касније све је било готово. Леонардо је овога пута био асистент. Пронашао је Уроша Ђурђевића који је са 17 метара лобовао чувара мреже Нишлија.

Уследио је мирнији део игре, јер су Нишлије биле шокиране са два брза гола, док су гости из Београда у тим тренуцима донекле смањили гас. Међутим, није то дуго потрајало. У 78. минту Партизан је решио све дилеме. На сцену је још једном ступио Урош Ђурђевић који је из непосредне близине погодио мрежу Радничког.

Само неколико тренутака касније Ђурђевића је заменио Леандре Тавамба уз праве овације навијача црно-белих.

Нишлије нису клонуле духом већ у 85. минуту дошле до почасног гола. Душан Живковић се изборио за једну лопту, ушао у шеснестерац и прецизним ударцем у даљи угао преварио голаман Стевановића.

РАДНИЧКИ-ПАРТИЗАН 1:3 (0:0)

СТРЕЛЦИ: Живковић у 85. за Раднички, а Леонардо у 55, и Ђурђевић у 58.  и 78. минуту за Партизан.