АБА ЛИГА: Добрићеви рафали срушили Партизан (ВИДЕО)

29.01.2018. 22:46
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвена звезда се изједначила на табели са Подгоричанима.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у вечитом дербију Партизан са 86:74 (22:24, 27:19, 22:14, 15:17), остварили 15 победу у сезони и изједначили се са екипом подгоричке Будућности на челу АБА лиге. Иако су били лишени помоћуи повређених Џејмса Фелдина и Пере Антића, црвено-беле је до победе предводио сјајни Огњен Добрић који је постигао шест тројки из седам покушаја за укупно 18 поена, а испратио га је Матијас Лесор са 13 поена. У Партизану је најискуснији био и најбољи, пошто је Новица Величковић остварио дабл-дабл учинак са 20 поена и 10 скокова. Овим поразом Партизан је још више смањои сопствене шансе за пласман у плеј-оф.

Бољи почетак имали су кошаркаши Партизана који су формално били гости на овом мечу. Маринковић и Вилијамс-Гос покренули су Парни ваљак који је после четири минута водио 12:5. Међутим, убрзо су се пробудили црвено-бели и преко Дангубића и Рочестија успели да дођу до изједначења, а затим у осмом минуту и до предности 19:14. Није се Партизан предавао и захваљујући минијатури Величковића и тројци у последњим тренуцима прве четвртине, црно-бели су водили на првом малом одмору.

Уводни минути друге четвртине прошли су у нешто споријој игри због већег броја фаулова, а ниједан од ривала није успевао да изгради предност. Минијатура Јанковића са закуцавањем, а затим и блокадом донела је Звезди предност 35:30. Величковић се није предавао и наставио је да вуче Партизан, али у тим тренуцима није могао сам па су црвено-бели преко расположеног Добрића повели 46:39 у 18. минуту. Успели су црно-бели да смање заостатак у завршници да би расположени Добрић тројком у последњој секунди одвео Звезду на велики одмор са вођством 49:43.

Боље ус друго полувреме отворили црвено-бели преко Лесора. Велики проблем за Партизан представљале су и личне грешке центара црно-белих Шалића и Гагића као и многобројне грешке у нападу, а Звезда је то умела да искористи прво преко расположеног Ениса, а затим и Добрића који је наставио да решета кош Партизана са линије 6,75 метара пошто је постигао шест тројки из седам покушаја. Црвено-бели су у 28. минуту имали први пут двоцифрену предност 64:54, да би максималних 15 поена предности (71:56) Зведа имала 45 секунди пре краја треће деонице још једном тројком Добрића.

Већ тада се могло наслутити да је утакмица решена, а све је постало много извесније када је Лазић погодио тројку за 79:61 у 33. минуту. Међутим, уследило је мало опуштање Звезде што је Партизан искористио и смањио на 79:66, да би Алимпијевић одмах реаговао тајм-аутом. Меч је и дефинитивно био решен када је свирана лична грешка Вилијамсу-Госу, а одмах затим и техничка тренеру црно-белих Ненаду Чанку због протеста, па је у преосталих четири минута Звезда мирно привела меч крају.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 86:74 (22:24, 27:19, 22:14, 15:17)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Херцег, Обркнежевић, Стефановић.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.200

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Дангубић 12, Давидовац 7, Лазић 8, Добрић 18, Јанковић 8, Рочести 5, Омић 6, Лесор 13, Енис 7, Јовановић, Бјелица 2.

ПАРТИЗАН: Вилијамс-Гос 17, Вон 4, Си 7, Тадић, Аранитовић 9, Маринковић 15, Танасковић, Величковић 20, Пецарски, Гавриловић, Гагић 2, Шалић.

Олимпија - Цедевита 65:64

Табела: Будућност 15-3, Црвена звезда 14-3, Цедевита 13-5, Морнар 13-7, ФМП 9-9, Партизан 9-8, Задар 8-10, Игокеа 7-11, Цибона 6-12, Олимпија 6-12, Мега Бемакс 5-12, МЗТ 3-14.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.