ДРАМА У МИНХЕНУ ПРИПАЛА РЕАЛУ: Јабуселе водио КРАЉЕВИЋЕ до тријумфа, Лучић трагичар Бајерна

05.11.2021. 22:50
Vladimir Lučić
Владимир Лучић / Извор: Профимедиа

Узбудљиво у Ауди дому.

Кошаркаши Реала славили су узбудљивој завршници против Бајерна резултатом 80:76. Меч 8. кола Евролиге решен је у последњем минуту, а јунак победе Краљевића био је Гершон Јабуселе.

ЕВРОЛИГА: Зенит лупио нови шамар Ефесу, Жалгирис наставља да се брука

СТИГАО ОДГОВОР ФМП-У: Огласио се Остоја Мијаиловић

ДАЛАС МУР ИСПРОЗИВАО ФМП: Узвратили су ЖЕСТОКО из Железника! Обратили се и Обрадовићу

Читав меч је био неизвестан сем периода током друге четвртине када је шпански клуб стигао до maksimallne предности од 12 поена. Водио је Реал све до последње деонице када испушта предност и меч уводи у неизвесну завршницу коју су ипак решили у своју корист.

Гершон Јабусел је био најефикаснији код гостију са 21 поеном, уз три скока. Серхио Љуљ је уписао 10.

Код домаћих, Огустин Рубит је имао 20 поена и пет асистенција, Дерун Хилијард 16 поена, а Дешон Томас 11. Владимир Лучић је упркос убачених 7 поена био трагичар своје екипе. Наиме, српски репрезентативац је у последњем нападу Бавараца лоше покушао да проигра Рубита који је лопту нехотице послао у аут.

Реал има скор 6-2 и следећем колу чека Жалгирис. Бајерн је на 3-5. Пред њим је гостовање Монаку.