ЕВРОЛИГА: Моћни Недовић УНИШТИО Баске, ДЕБИТОВАО и Јовић (ВИДЕО)

28.01.2022. 22:10
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: Профимедиа

Српски ас најефикаснији појединац меча.

Свему дође крај, па и црној серији Панатинаикоса. Грчки великан је у ОАКА арени прекинуо низ од пет пораза и захваљујући Немањи Недовићу савладао Басконију у 23. колу Евролиге резултатом 75:63.

АБА ЛИГА: Сплит ШОКИРАО Игокеу, РАФАЛ Американца (ВИДЕО)

ЕВРОЛИГА: Милутинов БРИЉИРАО у руском дербију, РЕКОРД сезоне Шведа (ВИДЕО)

ОБРАДОВИЋ ЗАДОВОЉАН ПОБЕДОМ: Било је ОСЦИЛАЦИЈА, али у Европи нема ОВОГА!

Одиграо је српски ас једну од најбољих утакмица од почетка сезоне, убацио тиму из Виторије 16 поена и био најефикаснији појединац меча. На блистав учинак додао је по четири скока и асистенције, уз једну украдену лопту за 24 минута проведених на паркету.

Званичан деби у зеленом дресу имао је и Стефан Јовић. Још један бивши кошаркаш Црвене звезде провео је четири минута мање од Недовића у игри и у том периоду постигао 6 поена, уз максималан шут за три (2/2), додавши на то по три ухваћене лопте и додавања.

Све је било решено у првој четвртини, када су Зелени дозволили гостима да за 10 минута постигну само осам поена, наспрам 22 датих.

Како је утакмица текла, расла је и предност Атињана. У другом кварталу побегли су на 19 разлике (36:17), док је у последњој деоници отишла и на максималних 27 (59:32).

У финишу су домаћи "повукли ручну", дозволивши Шпанцима да ублаже катастрофу и пораз сведу на подношљивих 12 разлике. Уз раме Недовићу, био је Џереми Еванс са 14 поена, док је Окаро Вајт додао два мање.

Код гостију који су, погођени короном, у овом мечу имали само девет играча у протоколу, Вејн Болдвин је био најефикаснији са 16 кошева, Гидраитис је постигао 12, а по 11 Фонтекио и Енок. ПАО је сада на скору 5-15, док Басконија има две победе више уз 14 пораза.