ЕВРОЛИГА: Звезда не може без драме, али је сада био срећан крај, Панатинаикос пао у Пиониру (ВИДЕО)

30.12.2020. 20:58
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Шести тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у неизвесној завршници Панатинаикос са 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25) у 17. колу Евролиге и тако остварили шести тријумф у елитном такмичењу у последњем мечу ове године. Одиграли су црвено-бели веом добро у првом полувремену после којег су имали двоцифрену предност, али је Панатинаиксо одговорио у других 20 минута, па је тим Дејана Радоњића до победе стигао тек после нове драме.

ДА, МОГУЋЕ ЈЕ! Урош је одиграо тикет на казину и постао МИЛИОНЕР

ФИЛИП ПЕТРУШЕВ У ДРЕСУ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Поставио слику и ПРЕКРШИО правило (ФОТО)

НОВО ОДЛАГАЊЕ ЗБОГ КОРОНЕ: ФМП неће играти у понедељак

Боље су кренули гости из Атине и са две тројке повели са 6:0. Тих почетних шест поена предности Панатиниакос је успео да сачува до половине прве деоница да би Црвена звезда до краја прве четвртине напрвила две серије од по 9-0. Првом је прешла у вођство 13:10 у 7. минуту, да би после тројке Недовића за изједначење, Кори Волден за непуних минут и по веза отри тројке и донео црвено-белима предност 22:13, да би туи разлику смањио поенима Бентил. Звезда је наставила са добром игром, а Јагодић-Куриџа тројком отворио другу четвртину и донео црвено-белима прву двоцифрену предност 25:15. Панатинаиксо је успео да одговори и спусти заостатак на једноцифрен, али је онда кренула далекометна паљба црвено-белих који су тројкама Колона и Добрића стигли до 16 поена предности 41:25 у 15. минуту. Имали су црвено-бели и 17 поена предности захваљујући тројци Раданова, Атињани су то упели да смање, али је разлика на полувремену ипак била двоцифрена.

Друго полувреме почело је потпуо неочекивано после праве канонаде у првих 20 минута. Ниједан од тимова није могао да постигне кош, једино је Јагодић-Куриџа био половичан са линије за слободна бацања, а читавих пет минута се чекало на кош из игре када је прецизан био Каселакис са 49:39 у 25. минуту. Улазак Дуопа Рита је мало тргао Звезду у нападу, а он је са пет узастопних поена донео 15 поена предности тиму са Малог Калемегдана 54:39 у 27. минуту. Међутим, гости су некако успели да смање на 57:46 два минута пре краја треће четвртине, а резултат се није променио све до последњег малог одмора, а трећа деоница завршена је резултатом 9:9.

Није добро Звезда кренула у одлучујућих 10 минута меча пошто је прво Недовић постигао поене, а затим и Сент-Рос после изгубљене лопте Волдена и гости су за непун минут од почетка четвртине пришли на 57:50. Успела је Звезда да одговори на тај прилазак Панатинаикоса, али је Добрић изгубљеном лоптом дао прилику Недовићу да поенима из контре поново приближи Панатинаиксо на седам поена заостатка, али је Колом трећом тројком поново одвео Звезду на двоцифрену предност 62:52 у 34. минуту, да би то вођство Шпанац чувао црвено-белима и са линије за слободна бацања. Играло се поен за поен, да би тренер Панатиниакоса Георгос Воворас добио техничку, а Колом био прецизан са пенала за 68:57 у 37. минуту. Ипак, далеко је био крај меча пошто су Папетру и Вајт везали пет поена за 68:62 два и по минута пре краја. Звезда је изгубила лопту на својој половини, а Папетру погодио уз фаул и додатно бацање за 68:65, да би Папапетру 53 секунде пре краја постиго и тројку за изједначење 68:68. О'Брајант је погодио оба пенала за 70:68, да би затим Добрић украо лопту Недовићу, а Волден после фаула погодио оба пенала за 72:68 на 15 секунди пре краја. Ипак Папапетру је постигао још једну тројку, да би Давидовац са пенала оверио победу црвено-белих.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАНАТИНАИКОС 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Перез, Патернико, Шемеш.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: О'Брајант 5, Волден 17, Ускоковић, Давидовац 6, Лазић, Рит 7, Раданов 5, Добрић 11, Јагодић-Куриџа 6, Симанић, Кузмић 4, Колом 13.

ПАНАТИНАИКОС: Мек 5, Папајанис 5, Бохоридис, Папапетру 20, Казаилакис 3, Калаицакис, Фостер 2, Недовић 16, Вајт 8, Митоглу 4, Бентил 6, Сент-Рос 2.