ЛУДИЛО НА ФЛОРИДИ: Дабл-дабл Јокића! Нагетси ПАЛИ после два ПРОДУЖЕТКА! (ВИДЕО+ФОТО)

У ноћи између понедељка и уторка одиграно је осам мечева у НБА. Од српских представника на паркету је био само Никола Јокић, који је уједно био актер и најнеизвеснијег окршаја против Мајамија.

ДВА У ЈЕДНОМ: Србин направио НЕВЕРОВАТАН потез о коме БРУЈИ цела Шпанија! (ВИДЕО)

КАРИОКЕ ОДЛУЧИЛЕ: У ОВОМ граду брусиће ФОРМУ за Орлове! (ВИДЕО)

КО ЋЕ НА ФАЈНАЛ ФОР ЕВРОЛИГЕ? Теодосић нема дилему, најавио долазак у Београд

На Флориди су играна чак два продужетка, а победу домаћину донели су Џејмс Џонсон и Кели Олиник. Нагетсима је ово био трећи пораз у четири меча, али је упркос томе српски ас пружио феноменалну партију. За 42 минута проведених у игри, Јокић је остварио "дабл-дабл" са учинком од 34 поена и 14 скокова, Ченлдер му је био уз раме са 26 коша, три мање постигао је Мареј 23, а Бартон забележио 22 поена.

Гости су одлично ушли у дуел, повели са 11:0 па 16:5, али то је практично био једини део игре у коме је неки од тимова имао значајно већу предност. Ривали су се смењивали у вођству, Хитси су у финишу четврте четвртине имали вођство, али је Јокић на десет секунди пре краја одбитак сместио у кош Мајамија и меч одвео у продужетак. Имао је домаћин шут за победу, али га није искористио, међутим, ни у додатних пет минута победник није решен.

У другом наставку бриљирао је Џејмс Џонсон забележивши 10 узастопних поена, чиме је постао јунак домаћина. Уједно, утакмицу је завршио са "дабл-даблом" (31п, 11ск), а од тога је 18 кошева дао у продужецима. Мајами је поставио нови клупски рекорд, по броју датих поена.

Што се тиче осталих играча у победничком саставу, изнад осталих били су Кели Олиник са 30 поена, док је Горан Драгић је 20 пута погодио.

Десетковани Голден Стејт, без Карија, Дуранта и Томпсона, није успео да пружи достојан отпор Спарсима, које је до тријумфа водио Ламаркус Олдриџ са 33 поена. У саставу гостију Квин Кук је био испред осталих са 20 кошева.

Сакраменто без Богдана Богдановића поражен је код куће од Детроита. Српског репрезентативца због повреде није било у саставу домаћина, у чијем тиму се истакао Бади Квин уписавши 20 поена. Код Пистонса издоминирао је Блејк Грифин убацивши 26 кошева у мрежицу Кингса.