НБА: Ратници немилосрдно ГАЗЕ, Вориорси су НАЈБОЉИ тим лиге! Бјелица НЕПОГРЕШИВ (ВИДЕО)

08.11.2021. 07:36
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: Реутерс

Српски репрезентативац дао значајан допринос тријумфу.

Ратнички плес се наставља! Кошаркаши Голден Стејта остварили су и девету победу у досадашњих 10 утакмица, савладавши Хјустон резултатом 120:106.

РАДОЊИЋ: Било је ситуација које не смеју да нам се дешавају

ДОБРЕ ВЕСТИ: Андора поражена пред долазак Партизана

РУТИНСКИ: Звезда тројкама савладала Задар

На тај начин, екипа у чијем је тиму коректан учинак остварио Немања Бјелица, избила је на чело табеле. Не само Западне конференције, испред досада најбољег састава Јуте, већ и комплетног Истока!

Најзаслужнији за тријумф домаћина био је Џордан Пол са 25 поена. Одлични су били и Ендру Вигинс са 16 и Ото Портер јуниор са 15 поена. Бјелица је искористио сваки минут проведен на терену, у последњем мечу против Ракета играо је нешто више од 14 минута и постигао девет поена, све три тројке, уз само један промашај, додавши на то по два скока и асистенције. У тиму из Тексаса истакао се Џејшон Тејт са 21 поеном, док је Данијел Тајс дао 14 кошева.

Најбољи играч Вориорса Стеф Кари није био на нивоу претходних издања, иако је убацио 20 поена за 27 минута на паркету. Проценат шута био му је 50 одсто, а за три поена је убацио четири пута из 11 покушаја.

Изузимајући финиш другог квартала, када је Хјустон направио преокрет, Голден Стејт је константно држао све под контролом и водио током целог меча. У завршници треће четвртине, Ратници су имали и 20 (103:83), па је у последњој деоници само рутински одрадио посао до краја.

Тандери изненадили Спарсе

Оклахома је победила Сан Антонио 99:94, док је Алексеј Покушевски за 19 минута на паркету постигао три поена и имао пет ухваћених лопти.

Тандере је до треће победе у девет мечева водио Мајк Мускала са 20 поена, шест мање додао је Александер Шај-Гилџос, а по 13 кошева убацили су Дорт и Робинсон Ерл.

Код Спарса, Келдон Џонсон је био најефикаснији постигавши 22 поена, Лони Вокер је додао 14, а Дру Јубенкс меч завршио са 13 кошева.

Бруклину дерби Истока

Бруклин је савладао Репторсе са 116:103 и уписао нови тријумф у сезони. Велику борбу водио је домаћин против главног кандидата за титулу, али Кевин Дурент и Џејмс Харден донели су седму победу тиму Стива Неша - 116:103.

Покушавао је домаћин озбиљније да угрози Нетсе, међутим, нису могли ништа против расположеног Кевина Дурента који је још једном "флертовао" са трипл-даблом. Крило Бруклина завршило је меч са 31 поеном и по седам скокова и асистенција.

Велику подршу Дурантела је имао у Хардену, бивши капитен Хјустона је меч завршио са 28 поена, десет скокова и осам асистенција, али уз лош проценат шута из игре - 10/20 из игре, 3 од 10 за три.

Код Торонта, једина светла тачка био је ВанФлит, стигао је до 21 поена, док је Ануноби додао 16. Слабу партију одиграо је Паскал Сијакам, али је прва звезда канадског тима на терену провела само 25 минута и за то време постигла 15 кошева.

Маестрални Рики

Шпански ас Рики Рубио је већ ветеран, игра 11. сезону у НБА лиги. Променио је неколико клубова последњих година. Највише се задржао у Минесоти, а бранио је и боје Јуте и Финикса. Од овог шампионата најјаче кошаркашке лиге на свету је у дресу Кливленда.

Одиграо је искусни плејмејкер фантастичан меч у Њујорку. Са 37 поена је предводио Кавалирсе до изненађујуће победе у Медисон сквер гардену против Никса са 126:109. Била је то четврта везана победа тима из Охаја, док је екипа из Велике јабуке у кризи, забележила је трећи неуспех у претходне четири утакмице.

За три поена је шутирао невероватних 8/9, укупан шут из игре му је био 13/19, а имао је чак 10 асистенција. На паркету је провео 31 минут. Имао је одличну помоћ од Ејвана Моблија са 26, Џерета Алена са 18 и Даријуса Гарланда са 16 поена. У домаћем тиму најефикаснији је био Џулијус Рендл са 19 поена, а плејмејкер Дерик Роуз је убацио 17.

Шампион посрће

Бредли Бил је са 30 поена нанео нови, шести пораз у сезони шампиону Милвокију - 101:94. Једина светла тачка за тим из Висконсина био је МВП прошлосезинске финалне серије плеј-офа Јанис Адетокунпо са 29 поена. Без повређеног бека Криса Мидлтона посрћу Бакси. Имају само четири тријумфа у 10 мечева, а пораз у престоници САД био им је други узастопни.