ТОТАЛНА ДОМИНАЦИЈА: Партизан савладао Париз и без пораза се пласирао на завршни турнир Евролиге

23.02.2020. 21:53
Omladinci KK Partizan
Омладинци KK Партизан / Извор: Фото: KK Партизан

Велики успех црно-белих.

Јуниори KK Партизан успели су да се пласирају на финални турнир Евролиге за јуниоре победом над Паризом у финалу квалификационог АНГТ турнира у Железнику. Црно-бели су Французе савладали резултатом 79:67 (19:14, 21:14, 19:25, 20:14) и тако су без пораза одиграли читаве квалификације за одлазак на завршни турнир (у групи су савладали Макаби, Панатинаикос и Црвену звезду).

СО НА РАНУ: Председник ТСЦ-а жестоко испрозивао Партизан! (ВИДЕО)

НАВИЈАЧИ БЕСНЕ НА ТВИТЕРУ: Ово су РЕАКЦИЈЕ после шокантног пораза Србије од Грузије!

После пораза Србије од Грузије, селектор КОКОШКОВ ИЗНЕНАДИО ставом!

Почетак прве четвртине протекао је уједначеном игром оба тима, али је пред крај уводних десет минута Партизан успео да се одлепи и да стекне предност од 19:14. У другој четвртини црно-бели су наставили у истом ритму и на полувреме су отишли са двоцифреном разликом (40:28).

Партизан је већи део треће четвртине одиграо на истом нивоу као и прво полувреме и предност Парног ваљка је расла и до 15 поена разлике у два наврата, али је Париз ту деоницу завршио серијом 11:3 и пред последњих десет минута меча резултат је био 59:53 за црно-беле.

Последњу четвртину је Париз отворио тројком којом је пришао на минус три, али је тада уследила страховита серија Партизана 8:0. Међутим, иако је у том тренутку деловало да је Парни ваљак на корак од тријумфа, Французи су имали спреман одговор и серијом 8:0 су се вратили на три поена заостатка четири минута пре краја меча.

Тада је тајм-аут затражио тренер црно-белих Миливоје Лазић, а његови пулени су одговорили добром игром и серијом 6:1 коју је минутом одмора покушао да прекине стратег Парижана Жан Ејм Тупан. Ипак, кошаркаши Партизана су смирено изашли на терен и одиграли баш онако како треба, па су рутински привели меч крају и славили резултатом 79:67.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Никола Радовановић са 12 поена, а двоцифрени су били још Усину Сар и Ђорђије Јовановић са по десет, с тим што је Србин имао и осам ухваћених лопти. Са друге стране, незаустављив је био Данијел Бачо који је меч завршио са 24 поена, 15 скокова и индексом корисности 38, али није имао адекватну помоћ саиграча, па је остао без пласмана на финални турнир.

ПАРТИЗАН - ПАРИЗ 79:67 (19:14, 21:14, 19:25, 20:14)

ДВОРАНА: ФМП (Железник)

ПАРТИЗАН: Тарлаћ 4, Поповић, Радовановић 12, Тодоровић 6, Димитријевић 7, Живојиновић 9, Петровић 8, Дангубић, Стефановић 8, Сар 10, Јовановић 10, Ковачевић 5. Тренер: Миливоје Лазић.

ПАРИЗ: Демаис 13, Брена-Шемил, Бал, Ажинса 3, Ђенг 9, Руперт, Десер 2, Балфурије, Ј. Траоре 7, Бачо 24, А. Траоре 9, Луар. Тренер: Жан Ејм Тупан.

Погледајте како изгледа Тејлор Ворд, девојка Ријада Мареза.

СРБИЈА ИЗГУБИЛА ОД ГРУЗИЈЕ: Погледајте последњи напад и КАТАСТРОФАЛАН шут Загорца (ВИДЕО)

ОРЛОВИ, ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ: Меч Швајцарске и Финске решен после великог ПРЕОКРЕТА (ВИДЕО)

ЛУДНИЦА НА ТРИБИНАМА И РАТ НА ТЕРЕНУ: ПАОК и Олимпијакос одиграли дерби за ПАМЋЕЊЕ (ВИДЕО ФОТО)