Србија је разбила Анголу, а шта се тек ДЕСИЛО на мечу Италија - Филипини! (ВИДЕО)

31.08.2019. 15:13
Italija
Италија

Италија декласирала Филипине.

Завршено је прво коло Групе Д на Светском првенству у Кини. Репрезентација Србије била је и више него убедљива против Анголе (105:59), али мало ко је очекивао да ће селекција Италије бити још бруталнија и ефикаснија у дуела са Филипинима.

ПРАВО У МЕТУ: Милутинов после убедљивог тријумфа на старту!

МУНДОБАСКЕТ: Фуриозан финиш Порторика, сломио крила Иранцима у ПОСЛЕДЊОЈ секунди! (ВИДЕО)

СРПСКА МАГИЈА: Орлови БАСКЕТАШКИМ финтама залудели играче Анголе! Наравно, Јокић је... (ВИДЕО)

Италија је већ у првих неколико минута утакмице ставила до знања репрезентацији Филипина да неће имати никакве шансе. Брутална прва четвртина завршена је резултатом 37:8. У другој четвртини екипа Меа Сакетија постепено је повећавала предност, на полувреме се отишло са 62:24.

Репрезентативци Филипина нису успели ни да ублаже пораз. У последњој четвртини Италијани су имали и највећу предност на мечу - плус 53. На крају резултат је гласио (108:62).

Сјајан шутерски дан предводио је Луиђи Датоме без промашаја из игре. Забележио је 17 поена (4/4 за два, 3/3 за три).  Добру утакмицу су одиграли и Дела Вале са 17 и Галинари са 16 поена.

У следећем колу Групе Д, Србија се састаје са Филипинима, док наш највећи ривал у групи Италија састаће се са Анголом.