ДЕЛФИНИ САВЛАДАЛИ ГРЧКУ: Са светским шампионом за пето место у Европи

24.01.2020. 17:03
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Рутинска победа Србије.

Ватерполо репрезентација Србије савладала је Грчку у утакмици доигравања за пласман од петог до осмог места на Европском шампионату резултатом 12:9 (3:3, 3:2, 4:2, 2:2). Захваљујући тој победи, Делфини ће у недељу од 16 часова играти против актуелног светског првака Италије која је била боља од Русије.

ПРЛАИНОВИЋ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Српски ВАТЕРПОЛО пропада због Партизана! Нисам оптимиста ...

СВИ СУ ГА ЗБУЊЕНО ГЛЕДАЛИ: Новак причао о КЛАЊУ... Због тога је донео важну ЖИВОТНУ одлуку (ВИДЕО)

МАРАТОН У МЕЛБУРНУ: Драму Федерера и Милмана РЕШИО супер тај-брејк после четири часа љуте борбе! (ВИДЕО)

Ватерполисти Србије су боље отворили меч и после вођства од 1:0, те изједначења Грка, уследила је мини-серија Делфина којом су изабраници Дејана Савића повели резултатом 3:1. Ипак, до краја прве четвртине Грци су дошли до изједначења 3:3. После једног минута игре у другој деоници Хелени су повели са 4:3, али су затим српски ватерполисти дошли до преокрета и предности од 5:4. До краја полувремена су обе репрезентације по једном затресле мрежу и резултат је био 6:5.

Делфини су у одличном ритму наставили меч и одмах су се по први пут одлепили на два гола предности (7:5), а убрзо су стекли још убедљивију предност од 9:6. До краја треће четвртине резултат је био 10:7 за Србију. У последњој деоници су се заиграле чвршће одбране и први гол је постигао Немања Вицо два и по минута пре краја меча. После тога су Грци опет пришли на три гола заостатка, али је Стефан Митровић вратио Делфинима четири гола предности. Коначан резултат је поставио Христодулос Коломвос.

СРБИЈА - ГРЧКА 12:9 (3:3, 3:2, 4:2, 2:2)

СУДИЈЕ: Радослав Коризна (Пољска), Карлос Ортега (Шпанија)

СРБИЈА: Г. Пијетловић (г), Мандић 1, Дедовић 3, Ранђеловић, Ћук, Вицо 2, Алексић, Јакшић, Филиповић 2, Прлаиновић 1, С. Митровић 3, Б. Митровић (г).

ГРЧКА: Зердевас (г), Генидуниас 1, Скумпакис, Капоцис, Фунтулис 1, Папанастасиу 1, Дервисис, Аргиропулос 1, Мурикис, Коломвос 2, Гунас, Влахопулос 3, Галанидис (г).

Погледајте како изгледа Данијела Рајић, супруга Пола Џорџа.

НОВИ ШОК У АУСТРАЛИЈИ: Циципас ОДУВАН у три сета! (ВИДЕО)

СУНОВРАТ ФАВОРИТА: Мелбурн ОВО не памти

КАКО ДА ТИ КАЖЕМ ЗБОГОМ? Ноле послао НАЈЕМОТИВНИЈУ могућу поруку овој тенисерки... Било је и суза

БУУУМ! Из Партизана у редове градског ривала!

ЗВЕЗДА СТИГЛА У ТУРСКУ: Ово је РАСПОРЕД припремних утакмица црвено-белих