ЕП У РУКОМЕТУ: Шпанци победили Шведску и ПРВИ пут освојили ЗЛАТНУ медаљу

28.01.2018. 22:05
Rukometna reprezentacija Španije
Рукометна репрезентација Шпаније / Извор: Реутерс

Репрезентација Шпанија најбоља на Старом континенту.

Рукометна репрезентација Шпаније победила је селекцију Шведске у финалу Европског првенства које се игра у Загребу резултатом 29:23 (12:14).

Шпанци су први постигли гол, прецизан је био Валери Ривера и то са крила, да би на другој страни одговорио Никлас Екберг. У првих десет минута играло се у егалу, после чега су Швеђани предвођени Јеспером Нилсеном и одличним Микелом Апелгрином на голу отишли на три гола разлике – 4:7.

Швеђани су у наставку меча одржавали три гола преднсоти, иако су Шпанци након контре Ферана у једном тренутку пришли на један гол заостатка. У последњој трећини игре у првом делу Шведска је повратила три гола предности након што је брзоноги Екберг погодио за 7:10, али су Шпанци брзо одговорили преко Душебајева и Арина одговоре - 9:10.

Након тога погодио је Арнесон, док су Душебајев и Ентрериос били непрецизни, па је Нилсен Швеђанима опет донео три гола предности - 9:12.

Соле је с два гола приближио Шпанију на "минус 1", међутим на полувреме се ипак отишло с два гола за Шведску - 12:14.

Шпанци су заиграли знатно боље у наставку, и већ у првим минутима другог дела преокренули резултат, после серије од 4:0, а потом и 7:1. Швеђани нису успевали да се "подигну", па су Шпанци лако задржали предност и на крају подигли трофеј намењен најбољој екипи Европе.

Шпанија је тако освојила први трофеј европског првака, из петог покушаја. Шведска је најуспешнија репрезентација на европским првенствима са четири титуле првака и без пораза у финалима.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.