ДРАМА СА СРЕЋНИМ КРАЈЕМ: Нови Београд у финалу Лиге шампиона после петераца

01.06.2023. 18:09
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Драма на базену "11. април" у београду.

Ватерполисти Новог Београда пласирали су се у финале Лиге шампиона победом над Барселонетом 12:10 (8:8) после петереца (1:1,2:4, 4:1, 1:2, 4:2) и у суботу ће играти за европску круну против победника меча Вуљагмени - Про Реко.

ИДЕАЛАН ТЕРМИН: Ево када ће Ђоковић на терен против Фокине

ЛИГА ШАМПИОНА: Олимпијакос разбио Југ

Одбојкаши Србије у Јапану без три важна играча

После изједначене прве четвртине у којој су оба тима постигла по погодак Барселонета је дала гас и постигла чак четири гола у другој деоници. Првак Србије је деловао прилично статистично и дозволио Шпанцима да на велики одмор оду са два гола предности, 5:3, а гости су имали и три гола више у два наврата.

Нови Београд је заиграо у трећој четвртини као препорођен. Екипа тренера Живка Гоцића је серијом 3:0 прешла у вођство, али  тим из Каталоније није клонуо духом и поред тога што је испустио предност. У последњи минут ушло се са нерешеним резултатом. Нови Београд је имао последњи напад за пласман у финале при резултату 8:8.

Организатор финалног турнира је добио играча више. Прво је изблокиран Гранадос, а онда је Влахопулос у последњој секунди меча погодио пречку и првог финалисту Лиге шампиона су одлучили петерци.

Nikola Jakšić
Никола Јакшић / Извор: МН Press

У пенал серији сигурни су били Драшовић, Гранадос, Страхиња Рашовић и Влахопулос, док је у Барселонети задрхтала рука Мунаризу и Павиљару у другој и четвртој серији.

Нови Београд је, подсетимо, поражен прошле године у финалу Лиге шампиона управо после петераца од Про Река.

Друго полуфинале између грчког Вуљагменија и италијанског Про Река је на програму у четвртак у 20 часова.

Барселонета - Нови Београд 10:12 (1:1, 4:2, 1:4, 2:1, 2:4)

Базен: 11. април у Београду.

Судије: Маргета (Словенија), Оме (Немачка).

БАРСЕЛОНЕТА: Агире, Фамера, Матковић 1, Мунариз 3, Де Торо, Ларумбе 2, Павиљар, Фернандес, Тауљ, Пероне 2,Бијел, Бустос, Портер.

НОВИ БЕОГРАД:Фернандес, С. Рашовић 1, Мартиновић, Гранадос 1, Вучинић, Пијетловић 2, Драшовић 1, Јакшић 1, Перковић, Влахопулос 1, Скумпакис 1, В. Рашовић, Филиповић.