ОСТВАРИО САН: Американац против Украјинца ОБЈЕДИНИО ЧЕТИРИ титуле (ВИДЕО)

18.10.2020. 09:35
Lopez
Лопез / Извор: Фото: Youtube printscreen/GameTime

Сјајан меч.

Американац Теофимо Лопез славипо је на најзначајнијем бокс мечу после избијања пандемије новог корона вируса. Победио је досадашњег троструког шампиона, Василија Ломаченка из Украјине, и то једногласном одлуком судија (116-112, 119-109, 117-111) после 12 рунди истинског спектакла.

Ево зашто овог викенда нико неће морати да апелује на људе да остану код куће

ПРЕТЊА О КОЈОЈ БРУЈИ ЦЕО СВЕТ: Обећавам, РАЗЛУПАЋУ лице Хабибу

ФЕНОМЕНАЛАН ЛАЖЊАК СРБИНА: Погледајте ГОЛ у 95. минуту којим је МИхаиловић донео бод Чикагу (ВИДЕО)

Звезда је добро кренула у АБА лиги, баш као и Морнар, који вечерас (20.00) гостује у Београду. Барани имају велике амбиције и не крију их, па се очекује занимљив меч. Звезда је, наравно, фаворит - квота на кеца је 1,25, а на двојку 4,40. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Звезда - Морнар.

Теофимо Лопез је објединио све четири титуле у лакој категорији, што се никада у историји бокса није догодило.

Наспрам 23-годишњег момка из Бруклина, који је у Рио де Жанеиру наступао за Хондурас из ког су му родитељи који су се иселили у САД, био је искусни Ломаченко из Украјине, Он је двоструки олимпијски шампион, досадашњи власник шампионских појасева у ВБА и ВБО конкуренцији, а иако има 32 године, и даље је страх и трепет за све ривале. Уосталом, у аматерској категорији је добио 396 од 397 борби. У професионалној конкуренцији имао је до овог финала учинак 14-1 (десет нокаута), а млади изазивач 15-0 (12 нокаута).

После одлука судија, млади Теофимо Лопез је скакао од среће, правио салто уназад у рингу, а окићен шампионским појасевима у шали је поручио:

- Највећи изазов ове ноћи? Ношење сва четири оволика појаса.