МЕДАЉА ОСТАЛА САМО САН: Црногорке ЗАУСТАВИЛЕ Србију у осмини финала! (ФОТО)

10.12.2017. 18:54
ženska rukometna reprezentacija srbije
женска рукометна репрезентација србије / Извор: Фото: RSS

Први пораз изабраница Љубомира Обрадовића на СП у Немачкој испоставио се кобним по освајање одличја.

Женска рукометна репрезентација Србије није успела да се пласира у четвртфинале Светског првенства у Немачкој. Изабранице селектора Љубомира Обрадовића када се најмање очекивало доживеле су први пораз, изгубиле од Црне Горе 31:29 (14:9), остале без медаље и неславно завршили учешће у Магдебургу.

Srbija
Србија / Извор: Фото: RSS

СП У РУКОМЕТУ ЗА ЖЕНЕ: Србија са првог места чека Црну Гору у осмини финала (ФОТО)

Црногорке су одлично отвориле меч, не дозволивши српкињама да у периоду од 4. до 17. минута затресу њихову мрежу. У једном тренутку водиле и са шест голова (11:6), па су српкиње константно јуриле резултат. То се показало, ипак, недостижним за наше девојке које никако у другом полувремену нису успеле да се резултатски приближе ривалкама, док је Црна Гора константно одржавала предност од четири разлике.

Тек у 50. минуту Србија је пришла на 27:24, али ни чињеница да су Црногорке у финишу имале две играчице мање на паркету нису помогле Србији да избегне пораз. У борби за полуфинале Црна Гора ће играти са Француском, која је победила Мађарску 29:26 (14:11).

Јованка Радичевић и Катарина Булатовић су са по осам голова биле најефикасније у победничкој екипи, а Србију је предводила Драгана Цвијић са шест голова.

Србија је овим поразом наставила негативну традицију у дуелима са Црном Гором, пошто је на великим такмичењима у претходна три меча није победила. Обрадовићеве девојке изгубиле су на Европским првенствима 2012. (27:26) и 2014. (22:19), док је на СП 2015. године било нерешено 28:28.

СРБИЈА – ЦРНА ГОРА 29:31 (9:14)

ДВОРАНА: Гетец Арена у Магдебургу.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.011

СУДИЈЕ: Гарсија и Марин (Шпанија)

СРБИЈА: Радосављевић 2, Крпеж-Шлезак 5 (1), Лекић, Штевин, Лавко 1, Дамњановић 1, Николић 3, Т. Радојевић 4 (1), Поп-Лазић, Д. Радојевић 4, Обрадовић 1, Томашевић (3 одбране), Стоиљковић, Цвијић, Чолић (3 одбране), Дмитровић.

ЦРНА ГОРА: Рајчић (4 одбране), Радичевић 9, Јауковић 4, Брновић 3, Хасанић (1 одбрана), А. Кликовац, Ненезић, Ујкић, Маловић, Премовић, Булатовић 6, Павићевић 1, Б. Кликовац 1, Деспотовић 2, Раичевић 4 (1), Грбић 1.