У СТОКХОЛМУ ЈЕ КРАЈ: Јапанац после ТРОЧАСОВНЕ ДРАМЕ послао Типсаревића у ПЕНЗИЈУ

18.10.2019. 23:05
Janko Tipsarević
Јанко Типсаревић / Извор: Профимедиа

После велике победе над Фоњинијем.

Јанко Типсаревић, српски тенисер, поражен је од Јапанца Јуичија Сугите са 2:1 (6:2, 4:6, 7:6) у четвртфиналу турнира у Стокхолму чиме је завршио тениску каријеру. Србин се борио као лав, спасао је чак девет меч лопти у трећем сету, али није имао снаге да у тај-брејку направи преокрет и још мало продужи тениску каријеру.

Меч је трајао пуних три часа и 12 минута.

АТП СТОКХОЛМ: Крајиновић се не зауставља, стигао до полуфинала (ФОТО)

АТП МОСКВА: Рубљев прејак за Милојевића

СУПЕРЛИГА: Звездина тројка пред Тотенхем, пенали за црвено-беле и Рад који су подигли прашину (ВИДЕО)

У првом сету виђена је апсолутна доминација Сугите који је два пута одузео сервис Типсаревићу и са 6:2 дошао до вођства, након 42 минута игре.

Србин је дошао до изједначења после узбудљивог другог сета. Први пут је запретио Јапанцу при резултату 1:1, да би кључни брејк направио у деветом гему и са 6:4 дошао до изједначења.

Меч је одлучен у драматичној завршници трећег сета. Типсаревић је при резултату 5:5 спасао чак пет меч лопти. Сугита лако осваја наредни гем и долази до предности. Јанко је поново био на ивици елиминације. Јапанац је у маратонском 12. гему дошао до нове четири шансе за полуфинале, али је Србин храбром игром некако успео да избори тај-брејк. У њему је Сугита повео са 5:2, уз два мини-брејка, и рутински привео меч крају.

Јапанац ће се за финале борити са Канађанином, Денисом Шаповаловим.

Погледајте како изгледа словачка тенисерка, Доминика Цибулкова

CG
ЦГ / Извор: Фото: Youtube/Printscreen/ Нови Нови

ВАТРОМЕТ И ГРМЉАВИНА: Ево којом песмом су Делије испратиле играче у Лондон (ВИДЕО)

ТАДИЋ БЕЗ ПОДРШКЕ У ЛОНДОНУ: Због СКАНДАЛОЗНЕ одлуке УЕФА хиљаде КОПЉАНИКА бодриће АМАТЕРЕ

ПЕНАЛ ИЛИ КОМПЕНЗАЦИЈА: Ево какав једанаестерац је СВИРАН за Рад на Маракани (ВИДЕО)

МИЛОШЕВИЋ ПРЕСЕКАО БРОЈНА НАГАЂАЊА: Отворено о повреди Лазара Марковића

АБА ЛИГА: Коначно прорадили клинци, Мега декласирала Задар (ФОТО)