Медаље за Земунце у атлетици

12.05.2021. 10:45
atletika
атлетика / Извор: Фото: ГО Земун

Са међуокружног такмичења у атлетици, које је одржано 11. маја у Сремској Митровици, земунски основци су се вратили као победници у више дисциплина.

Олга Станковић освојила је 1. место у трци на 600 метара, злато у бацању кугле је припало Луки Томићу, а у трци на 300 метара најбржа је била Андреа Првановић.

Шампионска титула међуокружног такмичења за скок у даљ завршила је у рукама Јоване Милошевић. У истој дисциплини друго место је освојила Николина Новаковић, док је у категорији основаца виших разреда тријумфовала Љиљана Аничић.

atletika

У категорији дечака Дамјан Јелић се вратио у Земун са сребром у скоку увис. Изванредни резултати остварени на међуокружном такмичењу квалификују земунске атлетичаре за републички ниво.

GO Zemun
ГО Земун / Извор: Фото: ГО Земун

Уторак, 11. мај, био је добар дан и за женску екипу школе ''Мајка Југовића'', која је освојила прво место у општинском такмичењу у одбојци за основце виших разреда.

Боје Земуна на предстојећем градском такмичењу у одбојци за средњошколце браниће женска и мушка екипа Правно-биротехничке школе ''Димитрије Давидовић''.