Autogol, pa penal i Hrvati su na prvom mestu, ispred Argentinaca (FOTO)

16.06.2018. 22:53
Luka Modrić
Luka Modrić / Izvor: Reuters

Meč je odigran u Kalinjingradu.

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Nigeriju u utakmici prvog kola grupe D Svetskog prvenstva u Rusiji, rezultatom 2:0. Na stadionu u Kalinjingradu, Vatreni selektora Zlatka Dalića su slavili golovima Ogenakara Eteboa (autogol) i Luke Modrića sa bele tačke. Zahvaljujući ovom trijumfu, Hrvati su napravili veliki korak na Mondijalu, pošto sada jedini u grupi imaju tri boda. Podsetimo, Argentinci i Islanđani su odigrali nerešeno (više pročitajte OVDE).

U sledećem kolu, u četvrtak, Hrvati će igrati sa Argentincima, i ovaj duel će verovatno odlučiti o prvom mestu u grupi.

MINIMALAC: Peruanci mogu da žale, a Danci da slave (FOTO)

FRANCUZI SE PROVUKLI: Petlovi jedva KLJUCNULI Kengure (VIDEO+FOTO)

Prva ozbiljnija prilika viđena je u 14. minuti, kada je prošao Lula Modrić, da bi na kraju šutirao Ivan Perišić. Lopta je završila preko gola. Međutim, u 32. minutu bilo je 1:0 za vatrene. Prvo je Ante Rebić skočio na prvoj stativi, Mario Mandžukić je gađao sa pet metara, a lopta je bila između Andreja Kramarića (više pročitajte OVDE) i Ogenakara Eteboa. Dovoljno da golman Superorlova Fransis Uzoho bude savladan.

ZA NJOM SU SE SVI OKRETALI: Slike ove SEKSI Hrvatice obišle su svet, o NJOJ se priča (FOTO)

U 70. minutu opravdank dosuđen je penal (četvrti tokom današnjeg dana), posle prekršaja Vilijama Ekonga nad Mariom Mandžukićem, a lopti je prišao Luka Modrić. Golman se bacio u suprotnu stranu, a Hrvati su se ponovo radovali. Igrao se 72. minut, a u nastavku meča, Hrvati su nastavili sa pritiscima. Nigerijci su bili u podređenom položaju, a u 86. minutu je viđena najbolja prilika ispred gola Danijela Subašića. Ipak, šut Viktora Mozesa je izblokiran. U poslednjim trenucima, Kovačić je mogao da poveća na 3:0, ali je bio veoma loš u završnici.

HRVATSKA - NIGERIJA 2:0

STRELCI: Etebo ag.32, Modrić 72.p

STADION: U Kalinjingradu

SUDIJA: Sandro Riki (Brazil)

HRVATSKA: Subašić, Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić, Rakitić, Modrić, Perišić, Rebić (od 78. Kovačić), Kramarić (od 60. Brozović), Mandžukić (od 86. Pjaca).

NIGERIJA: Uzoho, Idovu, Ekong, Balogun, Šehu, Mikel (od 87. Nvankvo), Ndidi, Etebo, Mozes, Ivobi (od 62. Musa), Igalo (od 73. Iheanačo).