ХАОС НА МАРАКАНИ: Жестока туча, Емилијано Мартинез ударао полицајце, Меси повлачио екипу и на крају Аргентина савладала Бразил (ВИДЕО)

22.11.2023. 08:18
Tuča Brazil - Argentina
Туча Бразил - Аргентина / Извор: Профимедиа

Драма на чувеном стадиону.

Аргентина је савладала као гост Бразуила 1:0 (0:0) у утакмици квалификација за Светско првенство голом Николаса Отамендија у 63. минуту, али је на чувеној “Маракани” било свега више од чистог фудбала.

ЗАВРШЕНЕ СУ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРО: Хрвати оверили визу за НемачкуLuke Modrić

ЗАВРШЕНЕ СУ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕВРО: Хрвати оверили визу за Немачку

ПАО ЈЕ ЛУКСЕМБУРГ: Друловићеви изабраници се "опрали" за пораз од ЕнглескеFudbalska reprezentacija Srbije - U21

ПАО ЈЕ ЛУКСЕМБУРГ: Друловићеви изабраници се "опрали" за пораз од Енглеске

Кошмар Арде Турана! Преварен за 13 милиона евра на баналан начин: "Сав труд и новац, све је нестало..."Arda Turan

Утакмица архи ривала је каснила због туче на трибинама, због које је кпаитен “гаучоса” Лионел Меси повукао екипу са терена.

На делу трибине на којем су били смештени гостујући навијачи дошло је до туче са навијачима Бразила, интервенисала је оштро полиција, па се све претобриуло у жесток обрачун у којем је голман Аргентине Емилијано Мартинез чак ударао припаднике органе реда.

По повратку Арегнтинаца на терен дошло је до свађе међу играчима две репрезентације, претило је да ће да дође до физичког сукоба и на терену, али је утакмица, срећом, почела са 30-ак минута закашњења.

У таквој атмосфери боље се снашао првак света, који је сачекао своју шансу после корнера у другом делу игре. Сјајно је реаговао Отаменди и главом донео кључну предност “гаучосима”.

Нови инцидент догодио се у 81. минуту када је искључен Бразилац Жоелинтон, пошто је Родриго Де Пол одглумио да је примио ударац у главу. Занимљиво је да ни ВАР није променио ову одлуку, па је Бразил на крају наставио серију лоших резултата, док је Аргентина дубоко закорачила ка Мундијалу, иако је тек трећина квалификација...