ЕП У МАЂАРСКОЈ: Убране Лале за сигуран пласман у четвртфинале

18.01.2020. 21:30
Vaterpolisti Srbije
Ватерполисти Србије / Извор: МН Press

Србија са максималним учинком отишла у елиминациону фазу.

Ватерполо репрезентација Србије у последњем колу групе Б савладала је селекцију Холандије са 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0) и тако са максималним учинком отишла у четвртфинале где ће 22. јануара играти против победника меча осмине финала између Немачке и Шпаније.

НОВИ ПОРАЗ ВАТЕРПОЛИСТКИЊА: Србија ће завршити на последњем месу у групи

ЗБОГ ПОКУШАЈА АТЕНТАТА НА КОВАЧЕВИЋА: Ухапшено 11 особа, иза решетака и Дарков велики ПРИЈАТЕЉ (ФОТО)

АБА ЛИГА: Партизан протутњао Железником, црно-бели чувају прво место (ФОТО)

Добро су Холанђани одиграли прву четвртину, а већ у првом мјинуту преко Јансена повели са 1:0. Делфини нису успевали да постигну погодак, а Лале су држале висок ниво игре и на велико изненађе ње сивх имале преднотс после једне од најлошијих четвртина репрезентације Србије. Одмах на почетку друге четвртине Холандија је повела, а Србија пуних 10 минута није поситгла гол све док није погодио Мандић који је донео и изједначење 2:2. До краја полувремена Србија је успела преко Филиповића да стигне до преокрета и вођства 3:2.

На старту другог полувремена Холанђани су стигли до изјендачења, а затим је Линдхут из петерца донео поново вођств оХоландоији 4:3, да би Алексић изједначио. Од тог тренутка Србија је подигла ниво своје игре и серијом од четири гола успела да оде на 8:4 и тако преломи меч. До краја није било већих узбуђења, а једина је дилема бил са колико голова разлике ће Делфини остварити тријумф.

СРБИЈА - ХОЛАНДИЈА 11:4 (0:1, 3:1, 5:2, 3:0)

СУДИЈЕ: Хентшел (Немачка), Туркан (Турска).

СРБИЈА: Г. Пијетловић (г), Мандић 3, Дедовић 1, Ранђеловић, Д. Пијетловић 1, Вицо, Ћук, Алексић 1, Јакшић, Филиповић 2, Прлаиновић 2, С. Митровић 1, Б. Митровић (г).

ХОЛАНДИЈА: Вагенар (г), Венхујс, Винкелхорст 1, Ван ден Бург, Ван Ијперен, Линдхут 2, Готемакер, Ниспелинг, Милер, Јансен 1, Копман, Лукас, Хујсманс (г)

Погледајте како изгледа Ларса Пипен, бивша супруга Скотија Пипена.

МАРКОВА МАГИЈА: Марин ушао са клупе, постигао гол и одвео Ал Ахли у полуфинале (ВИДЕО)

ИСТОРИЈА ЈЕ ИСПИСАНА! Новица Величковић престигао Перу Божића и постао Партизанов РЕКОРДЕР

КРАЈ САГЕ: Садик ПОТПИСАО!

БОМБА ИЗ НАПУЉА: Уз Садика, Наполитанци доводе и великог ЉУБИМЦА ГРОБАРА! (ФОТО)